امروز ۲۸ خرداد ، روز فرهنگ غذایی پایدار است. اما فرهنگ غذایی پایدار به چه معناست؟ و اهمیت آن چیست که یک روز به آن اختصاص داده شده است؟ و چرا باید به این مفهوم توجه کرد؟

⏹ فرهنگ غذایی پایدار (Sustainable Gastronomy) چیست؟
⏺ Gastronomy به هنر مواد غذایی اشاره دارد و گاهی به چگونگی سبک پخت و پز از یک منطقه خاص گویند. به عبارت دیگر، اغلب این واژه به مواد غذایی محلی و روش پخت غذاها اشاره می کند. اما چرا پایداری؟ این ایده ای (مثلا کشاورزی، ماهیگیری و یا حتی آماده سازی مواد غذایی) برای روشی است که در آن منابع طبیعی ازبین نمی روند و در عین حال می توان با استفاده از این روش آینده ای همراه با محیط و تنی سالم داشت . بنابراین Sustainable gastronomy ، به روش پخت و پز و اینکه مواد تشکیل دهنده از کجا آمده، چگونه رشد یافته، چگونه به بازار رسیده و در نهایت در بشقاب ما قرار می گیرند، اشاره می کند.

⏹ چرا یک روز به آن اختصاص یافته است؟
⏺ غذاهای محلی که به گونه ای پایدار تولید می شوند، باعث دگرگونی در معیشت افراد ، محیط زیست و اقتصاد می شود. همچنین تا سال ۲۰۵۰ جمعیت جهان به بیش از ۹ میلیارد نفر می رسد که این میزان جمعیت نیاز به مواد غذایی دارند. این درحالی است که در حال حاضر تولید مواد غذایی به اندازه کافی است ، اما یک سوم آن یا هدر می رود و یا در فرآیند تولید از دست می رود.

افزون براین، از اقیانوس ها، جنگل ها و خاک به گونه ای ناپایدار استفاده می کنیم . این درحالی است که به عنوان یک تولید کننده در مورد چگونگی استفاده از منابع طبیعی و به عنوان یک مصرف کننده در مورد انتخاب مواد غذایی خود ، باید بیشتر دقت کنیم.

⏺ در حال حاضر ، مزارع خانوادگی ۸۰ درصد از مواد غذایی در جهان را تولید می کنند. مصرف محصولات که به صورت محلی رشد می یابند، می توانند به تقویت اقتصاد منطقه و کاهش گازهای گلخانه ای کمک کنند. در عین حال، خرید محصولات محلی روی کشت بیشتر در منطقه و بهبود معیست کشاورزان تاثیر می گذارد.

نور عینی.آریو پیام ایرانیان

درباره ی مدیر

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

سبد خرید مورد حذف شده. لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.