مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از جمله مشکلات رایج در زمان روزه داری به “مشکلات مزاجی” اشاره کرد و گفت: از علت های ایجاد این مشکل، می توان به مصرف زیاد غذاهای تصفیه شده مثل نان تهیه شده از آرد سفید و کاهش مصرف آب، میوه و سبزی اشاره کرد.
“رضیه شناور” برای جلوگیری از بروز و حل این مشکل، توصیه کرد تا روزه داران در فاصله افطار تا سحر، مصرف نان های سبوسدار و افزایش مصرف میوه و سبزی و همچنین آب و میوه های خشک مانند آلوی خیس شده را در برنامه غذایی خود جای دهند.
وی همچنین از “افت فشار خون” به عنوان یکی دیگر از دیگر مشکلات رایج در ماه رمضان نام برد که از دلایل ایجاد آن می توان به مصرف کم مایعات و املاح کافی اشاره کرد و افزود: با خنک نگه داشتن بدن فرد و افزایش مصرف مایعات و املاح کافی در وعده سحری، می توان از این مشکل پیشگیری کرد.
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این مطلب که “سوء هاضمه”، مشکلی است که به دلیل مصرف زیاد غذاهای چرب، سرخ کردنی و ادویه دار، غذاهایی مثل تخم مرغ، کلم، عدس و نوشابه های گازدار ایجاد می شود، گفت: همچنین بروز “سردرد” به علت عادت به کافئین و تنباکو و قطع آن و ایجاد خستگی و عدم استراحت و خواب کافی به علت فعالیت زیاد یا افت فشار خون در فرد روزه دار ظهور می کند، بنابراین بهتر است از یک تا دو هفته پیش از ماه مبارک رمضان، مصرف مواد حاوی کافئین و نیکوتین را کاهش دهیم.
شناور برای حل مشکل “افت قند خون” نیز توصیه کرد تا روزه داران از مصرف غذاها و نوشیدنی های حاوی قند ساده و شیرینی ها در وعده سحری پرهیز کنند،، زیرا این مواد باعث افزایش ترشح انسولین و افت قند خون در طول روز می شود.

برنا

درباره ی مدیر

یک پاسخ به نان در روزه داری
  1. بسیار مطالب جالبی دارید


[بالا]

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

سبد خرید مورد حذف شده. لغو
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.